esky English ???????

Cesty do zahraničí

Cesta do srdce Evropy nemusí skončit v jejím samotném středu. Profesionální průvodce Ljuba Poleva Vás ráda provede i dalšími důležitými městy střední Evropy.

budapest

Budapešť 

Maďarská metropole, známá jako perla na Dunaji, patří mezi nejkrásnější města Evropy. Rozkládá se po obou březích řeky Dunaje. Každý břeh má svou architektonickou dominantu. Mezi nejkrásnější památky pravého břehu patří socha Svobody, královský palác, Matyášův chrám a další. Na levém břehu najdeme neogotickou stavbu budovy parlamentu, která je považována za jednu z největších vládních budov v Evropě. Mimo zmíněných staveb během prohlídky též uvidíte symboly maďarské metropole: Řetězový most, Rybářskou baštu nebo Baziliku sv. Štěpána. Pro návštěvu Budapešti doporučujeme si vyhradit více než jeden den. Během jednodenního pobytu je těžké pokrýt všechny její krásy. Při vícedenním pobytu je možné navštívit termální lázně.

objednat

 

 

vídeň

vídeň2

Vídeň

Vídeň, hlavní město Rakouska, známé svou nebývalou noblesou a přepychem, je ideální pro příjemný výlet v jakémkoli ročním období. Během léta zde oceníte barevnost a zahradní architekturu parků a zahrad a v zimě jednu z nejkrásnějších vánočních výzdob na světě.

Město Vídeň se může chlubit mnoha dochovanými památkami z různých architektonických slohů. Gotiku na naší procházce zastoupí dóm sv. Štěpána. Baroko reprezentují šlechtické paláce, např. Univerzitní jezuitský kostel, zámek Schönbrunn. Dále navštívíme císařský zámek Hofburg, ve kterém jsou uschovány korunovační klenoty a mnohé další.

Na návštěvu Vídně též doporučujeme vícedenní pobyt. S opatřením hotelu a dalšími problémy Vám pomohou naši průvodci.

objednat

 

 

krakov

Krakov

Krakov je polským městem kultury, patří mezi nejnavštěvovanější kulturně-historická centra Evropy. Část starého města byla v roce 1978 připsána na seznam památek UNESCO. Během společné návštěvy si prohlédneme Rybářské náměstí s kostelem sv. Floriána ze 14. Století, pobřeží Visly, na kterém stojí zámek Wawel a mnohé další. Součástí vícedenního výletu může bát i válet do největších solných dolů Evropy v městečku Wieliczka.

objednat

 

 

drážďany

Drážďany

Drážďany jsou městem, které bylo v průběhu 2. Světové války téměř srovnáno se zemí. Na jejich dnešní podobě by to však nikdo nepoznal. Drážďany jsou nyní městem s barvitou architekturou v různých slozích.

Za nejznámější místo Drážďan je považován Zwinger, kde najdeme obrazárnu starých mistrů nebo sbírku porcelán u. Za další skvosty tohoto města můžeme označit Saskou státní operu Frauerikirche – luteránský kostel, který je nazýván dominantou drážďanského panoramatu.

Drážďany je, stejně jako Vídeň a další, možné navštívit ve kterékoli roční období, vždy Vás potěší.

objednat

 

 

blava

Bratislava

Bratislava je nejen hlavním městem Slovenské republiky, ale též výletním místem s mnoha památkami. Jedním z hlavních symbolů města je Bratislavský hrad, jehož historie sahá až do eneolitu. Nyní je ve své zrekonstruované podobě barokní památkou.

Většina dalších památek se nachází v historickém jádru města. Během prohlídky stojí za povšimnutí Stará radnice, která je nyní sídlem městského muzea. Katedrála sv. Martina, jež byla korunovačním kostelem uherských králů, kostel sv. Alžběty a další.

S Bratislavou se též pojí historie židovské kultury. Významnou část bratislavských měšťanů tvořili Židé, mnoho z nich však přišlo za 2. světové války o život. Během tohoto období byla zničena i hlavní bratislavská synagoga, na jejím místě nyní stojí pamětní deska. Z dalších židovských památek můžeme jmenovat mauzoleum jednoho z nejvýznamnějších židovských učenců rabína Chantama Soféra, který ve městě působil na přelomu 18. a 19. století. Toto mauzoleum i spousta dalších památek jsou dnes pro turisty zpřístupněny a na společné procházce městem je navštívíme.

objednat