esky English ???????

Zážitky v Česku

Součástí naší nabídky jsou prohlídky nejatraktivnějších míst v České republice. Mimo Hlavního města Praha Vám můžeme nabídnout odborný výklad historie a prohlídku nejen architektonických krás v těchto místech:

V případě zájmu o jinou destinaci nás kontaktujte prostřednictvím objednávkového formuláře zde.

 

krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov je významným turistickým centrem v jižních Čechách. Středověké centrum města je od roku 1922 součástí světového dědictví UNESCO. Historie města sahá až do 13. století, kdy bylo založeno na břehu řeky Vltavy. Je zde v nabídce mnoho památek jimiž je například hrad a zámek Český Krumlov.

objednat

 

 

plzen

Plzeň

Město Plzeň patří k významným kulturním, ale i průmyslovým centrům západních Čech. Za svou slávu vděčí především pivu, světlý ležák Pilsen je světoznámou značkou. Mimo pivovaru se Plzeň může pochlubit též historickým jádrem města, jemuž vévodí Náměstí Republiky s Katedrálou sv. Bartoloměje z 13. století.

objednat

 

 

vary

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou významným lázeňským střediskem západních Čech. Jejich historie i současnost je úzce spjatá s ruskou kulturou. V 18. století zde car Petr Veliký vystavěl dva lázeňské domy, ve kterých se léčil nejen on, ale i další členové carského dvora. Časté ruské návštěvy byly impulsem pro výstavbu pravoslavného kostela, který se dochoval dodnes.

Karlovy Vary Vás mimo lázní mohou zaujmout krásnou architekturou, mnoha místy vhodnými pro procházky a relaxaci. Díky jejich pahorkaté struktuře se krásami města můžete kochat i z mnoha vyhlídek.

objednat

 

 

 

terezin

Terezín

Terezín je městem, jehož název je spjatý s hrůzami 2. světové války. Jeho historie sahá až do 18. století, kdy bylo vystavěno Josefem II. Nyní je národní kulturní památkou. Prohlídka města i pevnosti Terezín je spojen s historií 2. světové války, kdy zmíněná pevnost fungovala jako dočasné místo pobytu Židů před odvozem do tábora smrti. Nyní je v prostorách malé pevnosti zřízen památník.

objednat

 

 

 

kutnahora

Kutná Hora

Kutná Hora je součástí kulturního dědictví UNESCO. Toto středočeské město se pyšní bohatou historií a velkým počtem architektonických památek. V dobách středověku patřila Kutná Hora k nejbohatším městům Evropy. Vzkvétal zde těžební průmysl zaměřený na stříbrnou rudu a mincovnictví. Bohatství města se promítlo v jeho architektuře. Mezi nejvýznamnější a nejkrásnější památky Kutné Hory patří Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr a Jezuitská kolej. Při naší společné prohlídce Vám ale představíme i mnoho dalších.

objednat

 

 

 

karlstejn2karlstejn

Karlštejn

Karlštejn neboli Karlův Týn je významnou středočeskou gotickou památkou. Byl vystavěn jako venkovské sídlo českého krále a římského císaře Karla IV. Později se stal klenotnicí pro české korunovační klenoty. V současnosti patří Karlštejn mezi nejnavštěvovanější historická centra. Pyšní se nejen krásným interiérem, ale též typicky českým pahorkatým okolím. Je vhodný pro turistický výlet nedaleko Prahy.

objednat

 

 

 

konopištěkonopiště2

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště je krásným místem pro výlet nedaleko Prahy. Tato architektonická památka byla původně šlechtickým hradem francouzského kostelového typu. Na tomto sídle se vystřídalo mnoho šlechtických rodů, z nichž každý zanechal určitou památku. Za největší změny se zasloužila historicky významná osobnost František Ferdinand d´Este, který na zámek zavedl nejen elektřinu a vodovod, ale nechal zde nainstalovat i hydraulický výtah, což je na zámku raritou.

Mezi zajímavosti, které jistě stojí za shlédnuti patří zámecká zbrojnice, která je považována za nejbohatší v Evropě a růžová zahrada, která se rozkládá na 225 hektarech půdy.

objednat

 

 

 

hluboka

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká leží ve městě Hluboká nad Vltavou v jižních Čechách. Může nás oslnit nejen svým architektonickým provedením, ale též výstavou soch a obrazů holandských a vlámských umělců 17. a 18. století. Expozici je možno navštívit v zámecké jízdárně, kde sídlí Alšova jihočeská galerie.

Zámek Hluboká byl původně gotickým hradem ze 13. Století. Stavba prošla několika změnami až do své současné novogotické podoby ve winsdorfském stylu. Uvnitř zámku najdeme zdobení např. z dob pozdní renesance a dalších. Zámek Hluboká patří do majetku rodu Schwanzerberků, který se po dlouhá staletí snažil zvelebit jeho interiér. Z jiných svých hradů sem nechali dovést např. kazetový strop knihovny, čínské vázy, lustry a další nábytek.

Okolí zámku zdobí zámecký park, který je ideální pro romantické procházky, převážně v letním období.

objednat

 

 

 

 

křivoklát

Křivoklát

Křivoklát je loveckým hradem nedaleko Prahy. Jeho historie sahá až do raného středověku. Nyní je hrad zrekonstruovaný a při cestování Středočeským krajem jistě stojí za návštěvu. Při prohlídce Vás zaujme bohaté vybavení zbrojnice, pozdně goticky zdobená kaple s malovaným oltářem, ale též bohatá historie a krásná vyhlídka z hradeb.

objednat

 

 

 

zbiroh

Zámek Zbiroh

Zámek Zbiroh je významnou památkou Plzeňského kraje, v jeho blízkém okolí se rozléhá zámecký park, který stojí nejen za procházku, ale může Vám nabídnout též mnoho volnočasových atrakcí. Zámek, který nyní působí jako novorenesanční stavba byl původně vystavěn jako první manský hrad v Čechách. Uvnitř najdeme nejhlubší (163m hlubokou) studnu v Evropě, která byla vytesána do jaspisové skály, na níž hrqad stojí.

S touto architektonickou památkou se pojí mnoho dalších historických zajímavostí, se kterými Vás seznámíme při společné návštěvě.

V rámci areálu zámku Zbiroh byl v roce 2008 otevřen Chateau hotel Zbiroh, který nabízí jedinečnou možnost ubytování přímo v interiéru zámku.

objednat